مرکز مشاوره کامپیوتری و موبایلی ام سی حمایت مالی از سایت
مرکز مشاوره کامپیوتری و موبایلی ام سی حمایت مالی از سایت نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک

نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک

6 ماه قبل

نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک: ( آموزش فیلمبرداری از صفحه و ثبت اسکرین شات در مک ) ثبت اسکرین...

نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک
نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک

نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک: ( آموزش فیلمبرداری از صفحه و ثبت اسکرین شات در مک ) ثبت اسکرین شات در مک و فیلمبرداری از صفحه بسیار آسان است و اپل ابزارهایی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا دیگر هیچ نیازی به اپلیکیشن‌های متفرقه نداشته باشید. شاید بسیاری از کاربران هنوز هم نمی‌دانند که اپلیکیشن ثبت عکس و فیلم از روی صفحه داخل سیستم عامل MacOS وجود دارد.⁣

در این پست آموزش قدم به قدم ثبت اسکرین شات در حالت های مختلف و ویدیو گرفتن از صفحه مک پرداختیم.در ادامه همراه ما باشید با نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک. 

 

نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک

آموزش فیلمبرداری از صفحه و ثبت اسکرین شات در مک: ثبت اسکرین شات در مک و فیلمبرداری از صفحه بسیار آسان است و اپل ابزارهایی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا دیگر هیچ نیازی به اپلیکیشن‌های متفرقه نداشته باشید. شاید بسیاری از کاربران هنوز هم نمی‌دانند که اپلیکیشن ثبت عکس و فیلم از روی صفحه داخل سیستم عامل MacOS وجود دارد.⁣

 

ثبت اسکرین شات تمام صفحه 

برای انجام این روش شما کافی است کلیدهای شیفت + کامند + ۳ را فشار دهید.

 

اسکرین شات گرفتن از بخشی از صفحه مک 

گاهی اوقات شما می خواهید تنها قسمت کوچکی از صفحه را در اسکرین شات ثبت کنید. برای انجام این کار کافی است دکمه های شیفت + کامند + ۴ را نگه دارید.

 

اسکرین شات گرفتن از صفحه مک

 

اسکرین شات از یک پنجره یا منو در مک 

برای این که بتوانید از پنجره باز شده ی یک اپلیکیشن و پایک منو به طور دقیق اسکرین شات ثبت کنید، کافی است دکمه های شیفت + کامند + ۴ + اسپیس را به طور همزمان فشار دهید.

 

ثبت اسکرین شات در مک با استفاده از تایمر 

اگر می خواهید قبل از گرفتن تصویر کمی به خود فرصت دهید و به طور مثال یک منو را باز کنید، قابلیت ثبت اسکرین شات با تایمر به کمک شما می آید، کافی است دکمه های شیفت + کامند + 5 را نگه دارید. با انجام این کار منوی اسکرین شات برای شما باز میشود و می توانید از طریق گزینه ی Option ، تایمر ۵ یا ۱۰ ثانیه ای را فعال نمایید.

 

ثبت اسکرین شات در مک با استفاده از تایمر و ساده

 

نحوه فیلمبرداری از صفحه در مک 

قابلیت ضبط فیلم از صفحه نیز در مک او اس موهاوی به بالا به طور پیش فرض وجود دارد و کافی است : 

دکمه های شیفت + کامند + ۵ را فشار دهید، دو گزینه سمت راست که علامت ضبط فیلم در گوشه پایین آنها وجود دارد، به شما اجازه می دهد به فیلمبرداری از روی صفحه بپردازید. 

گزینه اول از سمت راست به شما اجازه میدهد که قسمتی از صفحه را انتخاب کنید تا تنها آن قسمت از صفحه در فیلم دیده شود و گزینه دوم نیز برای فیلمبرداری تمام صفحه به کار میرود.

 

نحوه فیلمبرداری از صفحه در مک

 

نحوه ثبت اسکرین شات از تاچ بار مک بوک 

این قابلیت تنها در آن مک بوک هایی کار میکند که دارای نوار میانبر لمسی بر روی صفحه کیبورد هستند. در این مدل ها اگر دکمه های شیفت + کامند + ۶ را فشار دهید یک اسکرین شات از تاچ بار ثبت می شود.

 

نحوه ثبت اسکرین شات از تاچ بار مک بوک

 

 

موافقید برای مک، اپل واچ و سایر محصولات اپل بیشتر پست بگذاریم؟ برامون تو کامنت ها بنویسید .

#نحوه ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک #آموزش ثبت اسکرین شات و ویدیو در مک 

 

مرکز مشاوره کامپیوتری و موبایلی ام سی حمایت مالی از سایت

ادمین سایت

مدیر کل سایت
User Avatar

اشتراک و لایک

دانلود نسخه اورجینال الکترونیکی این مقاله

دوست گرامی لطفا ایمیل خود را در باکس ذیل وارد کنید و سپس بر روی گزینه دانلود کلیک فرمایید لذا جهت حمایت و افزایش مقاله های عالی مبلغ 2000 تومان رو پرداخت و فایل الکترونیکی این مقاله رو دریافت خواهید کرد و همین طور کد پیگیری برای شما ایمیل خواهد شد باتشکر مدیریت

لینک کوتاه


نظرات

هنوز نظری ثبت نشده اولین نفر شما باشید.


نظرتو بنویس